Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 
15 | 16 | 17 | 

Medicininė mikrobiologija
Medicininė mikrobiologija. L.Pasteras vadinamas mikrobiologijos tėvu. R.Kochas. Mikroorganizmų sistematika,nomenklatūra, klasifikacija. Bakterijų morfologija. Mikroorganizmų struktūra, eukariotų ir prokariotų skirtumai, subląstelinės bakterijų formos. Kapsulės, žiuželiai, sporos. Spirochetos, aktinomicetai, mikoplazmos. Virusų kilmė, sandara, klasifikacija, reprodukcija. Riketsijos ir chlamidijos. Bakteriofagai. Bakterijų augimas, dauginimasis ir kvėpavimas. Mikroorganizmų mityba ir kultyvavimas. Anaerobų kultivavimas. Virusų kultivavimas. Fizikinių,cheminių ir biologinių veiksnių poveikis mikroorganizmams. Sterilizacija ir dezinfekcija. Mikrobų genotipas, fenotipas, mikroorganizmų kintamumas. Genetinės mikroorganizmų rekombinacijos Sanitarinė mikrobiologija, užterštumo rodikliai. Žmogaus norm. mikroflora. Mikroorganizmų asociacijos, simbiozė. Vandens,dirvožemio ir oro mikroflora. Vaistinių augalų mikroflora. Vaistinės žaliavos mikroflora. Fitopatogeniniai mikroorganizmai. Dirvožemio,vandens ir oro mikrobiologiniai tyrimai. Injekcinių vaistų formų mikrobinis užterštumas. Išorinio, peroralinio ir rektalinio vartojimo vaistai. Nesterilių vaistų formų mikrobiologinis užterštumas. Vaistinės sanitarinis rėžimas ir jo bakteriologinė kontrolė. Sterilizacija ir jos metodai. Dezinfekcija ir jos metodai. ASEPTIKA IR ANTISEPTIKA. Infekcinis procesas, infekcinė liga, organizmo imlumas. Infekcinės ir invazinės ligos. Epidemiologiniam procesui realizuotis reikia... Mikroorganizmų virulentiškumas ir patogeniškumas. Mikroorganizmų toksinai, jų fukcijos. Infekcijos vartai, reinfekcija ir kt. Imunologija. Imunitetas,jo rūšys, formos. Ląsteliniai ir humoraliniai nespecifiniai saugos veiksniai. Ląstelinio ir humoralinio imuninio atsako mechanizmai. Antigenai, antigeninė sandara. Imunoglobulinai, jų struktūra, funkcija. Antivirusinis imunitetas. Interferonai. Imunodiagnostika. Imunologinės reakcijos.Serodiagnostika. Agliutinacija ir precipitacija. Lizės, bakteriolizės ir KSR. Imunofluorescencijos testai. Virusų neutralizacijos hemagliutinacijos ir hemadsorbcijos reakcijos. Vakcinos, jų rūšys, gavimas. Seroprofilaktika ir seroterapija. Chemoterapija yra įvairių ligų gydymas antimikrobiškai veikiančiomis ch. medžiagomis. Antibiotikai, jų klasifikacija, gavimas. Mikroorganizmų jautrumas antibiotikams. Stafilokokai. Streptokokai. Neiserijos. Korinebakterijos. Bordatelės. Mycobakterijų šeima. Stabligė. Dujinė gangrena. Clostridium botulinum. Clostridium difficile. Escherichia gentis. Salmonella gentis. Shigella gentis. Pseudomonadaceae šeima. Vibrionaceae šeima. Orthomyxoridae šeima. Adenoviridae šeima. Hepatitų virusai E. Rhabdoviridae šeima. Retroviridae šeima. ŽIV virusas.
Medicinos Špera/ paruoštukė (6 pus.)


Medicinos etika
Ištrauka iš darbo. Kiekvieno gydytojo darbo tikslas ir esmė yra sergančio žmogaus gydymas. Gydymas skirstomas į etapus: Premedicininis etapas. Į sveiko žmogaus gyvenimą lėtai atsėlina ar tragiškai įsiveržia simptomai. Jie trukdo jam gyventi. Dėl šių simptomų žmogus pradeda jaudintis ir galvoti, kas gi atsitiko? Sergu aš ar sveikas? Ką daryti? Eiti pas gydytoją ar ne? Ligonis fantazuoja, mąsto, yra susirūpinęs, girdi kaimynų, giminių patarimus. Liga dar neįsigalėjo. Įprasti šio periodo reiškiniai yra abejingumas ligai, minčių apie ją kratymasis, ėjimo pas gydytoją atidėliojimas. Tokio elgesio priežastis yra neigimo reakcija. Šiame etape ligonis kovoja su savo liga vienas arba palaikomas ne daug ką suprantančių artimųjų. Premedicininio etapo trukmė priklauso nuo ligos, jos progresavimo, nuo ligonio asmenybės, nuo jo išsilavinimo, nuo neigimo reakcijos intensyvumo ir pan.
Medicinos Referatas (5 pus.)


Miego sutrikimai
 Miegas yra viena iš egzistencijos formų. Miegas ir budrumas tarpusavyje glaudžiai susiję, jų kokybė priklauso vienas nuo kito: psichinės veiklos darnumui aiškiai daro įtaką nakties miego vientisumas. Miego funkcija yra smegenų veiklos atnaujinimas ir tuo pačiu metu neurohormoninių, endokrininių bei imuninių procesų sureguliavimas. Miego trukmė yra gana individuali, bet skiriasi įvairaus amžiaus žmonėms. Vaikams tarp 6 ir 12 m. amžiaus, kai jie pereina į dvifazį miego ir budrumo paros ritmą, mažėja miego poreikis, palyginti su jaunesniu amžiumi. Paaugliai ir jaunuoliai jaučia didesnį miego poreikį – gerą budrumą dieną jiems sukuria vidutiniškai apie 9-10 val. miego.
Medicinos Tyrimas (8 pus.)


Miokardo infarktas
Įvadas. Tikslai ir uždavinys. Apibrėžimas. Miokardo infarktą sukeliantys faktoriai. Miokardo infarkto etiologija. Patogenezė. Patologinė anatomija. Klinika. Tyrimai ir diagnostika. Profilaktika. Rizikkos faktoriai. Pirmoji pagalba. Fizinis aktyvumas. Gydymo stacionare trukmė ir reabilitacija. Išvados. Naudota literatūra. Šia liga sergama įvairiuose pasaulio kraštuose, kiek dažniau Šiaurėje, pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse. Pastaruoju metu miokardo infarktu sergama vis dažniau, ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse mirštamumas nuo širdies ir kraujagyslių sistemos ligų užima pirmąją vietą. Deja, miokardo infarktu suserga vis daugiau ir jaunesniojo amžiaus žmonių. Dažniau jis ištinka vyrus, ypač miestiečius. Surinktą informaciją pateikti sukonkretintą. Įsimintą informaciją naudoti praktikiniuose užsiėmimuose.
Medicinos Referatas (13 pus.)


Mitybos svarba gyventojų sveikatai ir fiziniam vystymuisi
Įvadas. Gyventojų mityba ir sveikata. Faktinė Lietuvos gyventojų mityba. Racionali ir subalansuota mityba. Nutukimas. Sveikatos būklė Lietuvoje. Numatomos priemonės. Nėščiųjų mityba. Vitaminai. Daugiausia energijos suteikiantis maistas. Išvada. Naudota literatūra. Ištrauka iš darbo. Mityba yra vienas iš svarbiausių veiksnių, lemiančių žmonių sveikatą. Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, netinkama mityba ir padidėjusi maisto tarša didina gyventojų mirtingumą. Sveika mityba padeda išvengti daugelio lėtinių susirgimų, saugo ir stiprina sveikatą. Gyventojų mityba, maisto produktų kontrolės sistema užtikrina sveiką ir saugią mitybą, tuo pačiu ir gyventojų sveikatą. Siekiant sumažinti lėtinių neinfekcinių ligų riziką, sumažinti mirtingumą ir sergamumą lėtinėmis ligomis, yra taikomos integruotos profilaktikos priemonės, į kurias įeina ir sveikos mitybos įpročių ugdymas visuomenėje.
Medicinos Referatas (14 pus.)


Mokymo plano sudarymas, paciento sergančio curiniu diabetu
Darbo tikslas. Išanalizuoti kartu su paciente cukrinio diabeto įtaką jos tolimesniam gyvenimui. Darbo uždaviniai. Išsiaiškinti pacientės žinias apie cukrinį diabetą. Sutikti žinių apie cukrinį diabetą, medikamentus, dietas, komplikacijas. Motyvuoti, domėtis savo liga, prisijungti prie diabetikų draugijos.
Medicinos Namų darbas (6 pus.)


Mokinių gebėjimų, laisvalaikio ir nelaimingų atsitikimų sąsajos Kaišiadorių ir Prienų rajone HBSC tyrimas
Temos aktualumas. Darbo tikslas ir uždaviniai. Literatūros apžvalga. Šiuolaikinė gabumų ir gebėjimų samprata. Mokinių fizinis aktyvumas, laisvalaikis ir jo leidimo būdai. Mokinių laisvalaikis ir laisvalaikio fizinis aktyvumas. Nelaimingi atsitikimai ir traumos: samprata, rūšys, priežastys. Tiriamieji ir tyrimo metodika. Rezultatai. Mokinių laisvalaikis: aktyvi ir pasyvi veikla. Sėdimos veiklos paplitimo vertinimas. Paauglių mokymosi gebėjimų vertinimas. Sužeidimų ir kitų nelaimingų atsitikimų vertinimas. Laisvalaikio (aktyvaus ir pasyvaus), mokymosi gebėjimų ir nelaimingų atsitikimų sąsajos. Išvados. Praktinės rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Tyrimo uždaviniai. Išanalizuoti paauglių fizinį aktyvumą, atsižvelgiant į aktyvią ir pasyvią veiklą. Išanalizuoti tiriamosios grupės mokinių mokymosi gebėjimus jų pačių požiūriu. Apžvelgti tiriamosios grupės mokinių susižeidimus ir nelaimingus atsitikimus. Įvertinti sąsajas tarp gebėjimų, laisvalaikio praleidimo būdo ir nelaimingų atsitikimų. .
Medicinos Diplominis darbas (63 pus.)


Moksleivių mityba mokyklose
Įvadas. Moksleivių mitybos problemos mokyklose. Mokyklinio amžiaus vaikų mitybos ypatumai. Lietuvos vaikų mityba mokykloje. Vaiko priešpiečiai mokykloje. Mokinių sveika mityba. Sveikatos mitybos piramidė. Maitinimo organizavimas mokyklose. Moksleivių žinios apie sveiką mitybą bei fizinį aktyvumą. Rekomenduojami energijos poreikiai. Maitinimosi rėžimas. Moksleivių mitybos įpročių tyrimas. Išvados. Pasiūlymai. Literatūros sąrašas.
Medicinos Kursinis darbas (17 pus.)


Moksleivių sveikos mitybos aspektų tyrimas
Įvadas. Literatūros studijavimas. Maitinimasis. Maistinės medžiagos. Sveikos mitybos piramidė. Dažniausi mokinių mitybos įpročiai. Nutukimas ir fizinio aktyvumo trūkumas. Sveikos mitybos principai. Tyrimo metodika. Tiriamųjų imtis. Tyrimo metodas. Tyrimo eiga. Rezultatų analizė ir apibendrinimas. Rezulatatų analizė. Rezultatų apibendrinimas. Išvados ir pasiūlymai. Sveika ir visavertė mityba daro poveikį fizinei ir protinei žmogaus raidai, darbingumui ir ilgaamžiškumui. Sveika mityba – sveikatos pagrindas. Įvairių mokslininkų duomenimis mitybos įpročiai turi įtakos mūsų sveikatai net 25 – 30 procentų. Fizinis ir protinis darbingumas, gera sveikata – svarbi sąlyga ugdyti vaikus visavertėmis asmenybėmis, derinančiomis savyje fizinės, psichinės raidos ir dvasingumo vienovę.
Medicinos Tyrimas (12 pus.)


Muilai
Darbo tikslas. Išsiaiškinti muiluose esančių priedų poveikį žmogaus organizmui. Uždaviniai. Išanalizuoti kokių priedų esama muiluose. Išnagrinėti muiluose esančių priedų toksiškumą. Muilas "DURU baby love". "DURU baby love" (II). Muilas "Smile". Skystas muilas "Nivea". Ūkiškas muilas "Ringuva". Muilas "Secret". Muilas "Fa". Palmolive " Naturals’’.
Medicinos Pristatymas (13 pus.)


Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 |  9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 
15 | 16 | 17 |