Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |  13 | 14 | 
15 | 16 | 17 | 

Raumenys
Nugaros raumenys. Krūtinės raumenys. Pilvo raumenys. Kaklo raumenys. Galvos raumenys. Viršutinės galūnės raumenys. Apatinės galūnės raumenys. Paviršiniai galūniniai nugaros raumenys. Trapecinis raumuo - m trapezius. Atlošia pečių lanką ir priartina mentę prie stuburo. Viršutiniai pluoštai kelia mentę, apatiniai - ją nuleidžia. Abu raumenys tiesina krūtinę. Plačiausias nugaros raumuo - m latissimus dorsi. Nugręžia žastikaulį ir ranką. Nuleidžia pakeltą ranką. Prie pakeltos ir fiksuotos rankos artina liemenį. Didysis rombinis raumuo - m rhomboideus major. Kelia mentę ir pritraukia ją prie stuburo. Mažasis rombinis raumuo - m rhomboideus minor. Kelia mentę ir artina prie vidurinės linijos. Mentės keliamasis raumuo (m levator scapulae). Kelia mentę ir artina prie vidurinės linijos.
Medicinos Konspektas (2 pus.)


Rytų ir Vakarų medicina
ĮVADAS. KINŲ MEDICINA. TIBETO MEDICINA. INDŲ MEDICINA. SKIRTUMAI TARP RYTŲ IR VAKARŲ MEDICINOS. IŠVADOS. Ištrauka iš darbo. Mokslininkų teigimu, medicina atsirado jau tada, kada Žemėje pradėjo gyventi pirmieji žmonės. Įvairiuose pasaulio kraštuose žmonės gydymą supranta savaip, todėl ir medicina skirtinguose žemynuose yra nevienoda. Šiomis dienomis galima išskirti dvi pagrindines medicinos kryptis – Rytų ir Vakarų, tarp kurių galime rasti daugybę skirtumų. Šie skirtumai atsispindi kartu su skirtingu požiūriu į žmogaus sveikatą bei į jos gydymą.
Medicinos Referatas (8 pus.)


Rytų medicina
Įvadas. Kinų medicina. Tibeto medicina. Indų medicina. Skirtumai tarp rytų ir vakarų medicinos. Išvados. Rytų medicina - tai senovinė medicinos kryptis, išlaikiusi bei toliau ateinančioms kartoms perduodanti savo gydymo tradicijas. Nagrinėjant skirtingas Rytų šalis matome, kad kiekvienai jų būdinga tam tikra, tik jai savita gydymo sistema, pvz.: Indijos - Ajurveda, Tibeto - "Trijų syvų" teorija, Kinijos - "či" bei ją sudarančių in ir jan energijų sąveika.
Medicinos Referatas (0 pus.)


Rūkymas bei jo neigiamas poveikis sveikatai
Įžanga. Rūkymo žala sveikatai. Mechanizmai, kuriais nikotinas skatina širdies ir kraujagyslių ligas. Rūkymas ir navikinės ligos. Kas gali padėti sėkmingai mesti rūkyti? Išvados. Moksliškai įrodyta, kad rūkymas yra viena iš išvengiamiausių ligų priežasčių, turinti įtakos visuomenės sveikatai. PSO duomenimis vienas trečdalis pasaulio suaugusiųjų, t.y. 1.1 bilijonas žmonių rūko. Šie duomenys rodo, kad pasaulyje rūko apie 47 proc. vyrų ir apie 12 proc. moterų
Medicinos Referatas (13 pus.)


Rūkimas ir jo žala
Rūkymo poveikis žmogui. Nikotinas – tai natūralus tabako augalo skystis. Nikotino abstinencijos simptomai. Rūkymo paplitimas. Rūkymo paplitimas Lietuvoje. Metus rūkyti nauda jaučiama jau po: 20 min., 8 val., 24 val., 48 val. 2 mėn. ir daugiau. Rūkymo pavojai. Ekonominė žala. Masinė tabako produktų gamyba ir vartojimas kasmet pasauliui kainuoja milijonus gyvybių. Kartu su AIDS tabako vartojimas yra viena iš greičiausiai augančių priešlaikinių mirčių priežasčių pasaulyje. Rūkymas jau dabar sąlygoja 4,9 mln. mirčių kasmet, būdamas vienos iš 10 mirčių priežastimi. Kiekvieną dieną pasaulyje nuo tabako sukeltų ligų miršta daugiau nei 13 tūkstančių gyventojų. Nekontroliuojamas rūkymo plitimas pasaulyje gali lemti, jog iki 2030 m. mirtingumas nuo tabako sukeltų ligų išaugs iki 10 mln. per metus ir taps vienos iš šešių mirčių priežastimi, o bendras tabako aukų skaičius per artimiausius 50 m. gali pasiekti pusę milijardo. Seilėse ištirpęs nikotinas ardo skrandžio, žarnyno gleivinę, sukelia jos uždegimą. Rūkantieji dešimt kartų dažniau serga skrandžio opalige, keturis kartus dažniau miršta nuo žarnyno vėžio.
Medicinos Referatas (28 pus.)


Rūkymo žala ir svarba
Darbo tikslas - išanalizuoti rūkančių žmonių nuomonę apie rūkymą ir jo žalą žmogaus organizmui. Darbo uždaviniai - Apklausti 50 respondentų. Išanalizuoti jų požiūrį į rūkymą. Darbo metodai - respondentų apklausos analizės, grafinis vaizdavimas.
Medicinos Analizė (13 pus.)


Rūkymo žala mūsų organizmui
Rūkymas. Istorija. Rūkymo priežastys. Priklausomybė nuo nikotino. Rūkalų reklama. Aplinkinių įtaka. Kultūriniai ir tautiniai skirtumai. Tėvų rūkymas. Filmai ir televizija. Depresija. Rūkymo būdai. Cigaretė. Cigaras. Pypkė. Kaljanas. Rūkymo žala. Sveikatai. Operacijų metu. Nikotino žala. Žala rūkančioms merginoms/moterims. Žala aplinkiniams. Kaip mesti rūkyti? Medikamentiniai metodai. Psichologiniai metodai. Kiti metodai. Mesti rūkyti - naudinga. Tabako rūkymas cigarais ir pypkėmis buvo indėnų kultūros dalimi dar iki europiečiams atrandant Ameriką – rūkymas aptinkamas majų mene maždaug nuo 500 m. po Kr. Majai taip pat naudojo tabaką kaip vaistą nuo daugelio ligų, ir priskyrė jam magiškas galias. 1492 m. spalio 12 d. Kristupas Kolumbas iš indėnų aravakų gavo dovanų džiovintų lapų, bet juos išmetė. Rodrigo de Jerez ir Luis de Torres buvo pirmieji europiečiai, pamatę rūkymą, Jerez laikomas pirmuoju rūkančiuoju europiečiu. XVI a. rūkymas buvo labiausiai paplitęs tarp jūreivių, amžiaus pabaigoje pradėjo skverbtis į Europos visuomenes.
Medicinos Referatas (12 pus.)


Skeleto sistemos patologija
Kaulai. Uždegiminiai pažeidimai. Osteomielitas. Nespecifinis endogeninis osteomielitas. Specifinis osteomielitas. Metaboliniai pažeidimai. Ostitis deformans Paget. Navikai ir į navikus panašūs procesai. Osteogeniniai augliai. Osteoma. Osteosarkoma. Chondrogeniniai navikai. Chondroma. Chondrosarkoma. Fibroblastiniai augliai. Gigantinių ląstelių navikas. Kitos kilmės kaulų navikai. Ewingo sarkoma. Kaulų metastazės. Osteoplastinės metastazės. Osteolitinės metastazės. Į navikus panašūs kaulų pažeidimai. Juvenilinė (solitarinė) kaulų cista. Aneurizminė kaulų cista. Sąnariai. Chroninės uždegiminės sąnarių ligos. Arthritis rheumatoides. Etiologija ir patogenezė. Morfologija. Klinikinės—patologinės koreliacijos. RA formos. Juvenilinis RA (M.Still). Degeneracinės sąnarių ligos. Arthrosis deformans (osteoarthritis). Kristalų artropatijos. Podagra. Skeleto muskulatūros patologija. Neurogeninė raumenų atrofija. Spinalinė ir periferinė raumenų atrofija. Miodistrofijos ir miopatijos. X-chromosomos paveldėtos miodistrofijos. Miotonijos. Miotoninė distrofija. Miozitai. Infekciniai miozitai. Neinfekciniai (autoagresiniai) miozitai. Polimiozitas/dermatomiozitas. Neuromuskulinio perdavimo ligos. Myasthenia gravis pseudoparalytica. Sąnarių, sausgyslių, burzų navikai ir į navikus panašūs pažeidimai. Gėrybiniai navikai. Piktybiniai navikai. Sinovinė sarkoma. Į navikus panašūs pažeidimai. Pigmentinis vilonodulinis sinovitas, burzitas ir tendosinovitas. Minkštųjų audinių navikai. Jungiamojo audinio navikai. Gėrybiniai navikai ir į navikus panašūs pažeidimai. Fibromos. Jung.audinio hiperplazijos. Paviršinės fibromatozės. Fibromatozės. Giliosios fibromatozės. Piktybiniai navikai. Fibrosarkomos. Riebalinio audinio nnavikai. Gėrybiniai navikai-lipomos ir lipomatozė. Piktybiniai navikai-liposarkomos. Piktybiniai - lejomiosarkomos. Lygiųjų raumenų navikai. Gėrybiniai-lejomiomos. Skersaruožių raumenų navikai. Gėrybiniai navikai-rabdomiomos. Piktybiniai navikai-rabdomiosarkomos. Kraujagyslių ir limfagyslių navikai. Gėrybiniai navikai-angiomos. Piktybiniai navikai-angiosarkomos. Kaposi sarkoma.
Medicinos Konspektas (27 pus.)


Skydliaukės ligos
Įvadas. Skydliaukė ir jos ligos. Bazedovo liga. Gūžys (struma). Kretinizmas. Miksidema. Tiroiditas. Skydliaukės ligų prevencija. Išvados. Literatūra. Darbo tikslas: atskleisti skydliaukės ligas. Darbo uždavyniai. Aptarti skydliaukės ligas, jų simptomus, ligos eigą, komplikacijas ir gydymą. Panagrinėti skydliaukės ligų prevenciją.
Medicinos Referatas (12 pus.)


Skysčių ir elektrolitų pasiskirstymas organizme
Skysčių ir elektrolitų pasiskirstymas organizme, galimi sutrikimai pas chirurginį ligonį. Osmotinis spaudimas. Skysčių ir elektrolitų disbalanso nustatymas. Rūgščių - šarmų balanso sutrikimai. Klinikiniai požymiai, fizikinis tyrimas, laboratoriniai testai, specialios formulės. Metabolinė, respiracinė acidozė ir alkalozė: K, CA, MG sutrikimai. Metabolinės acidozės priežastys. Metablonės alkalozės priežastys. Respiracinės alkalozės priežastys. Kalio pusiausvyros sutrikimai. Kalis yra pagrindinis viduląstelinis katijonas. Normalus kalio kiekis. Hipokalemijos priežastys. Kalcio apykaitos sutrikimai. Biologinė kalcio reikšmė. Skysčių, elektrolitų, šarmų - rūgščių disbalanso korekcijos principai. Pirmenybės; trūkumo atstatymas; pakaitinė ir palaikomoji terapija; prieš, peri ir po operacinė korekcija. Skysčių disbalanso korekcija. Elektrolitų disbalanso korekcija. Rūgščių - šarmų disbalanso korekcija.
Medicinos Konspektas (8 pus.)


Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |  13 | 14 | 
15 | 16 | 17 |