Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 |  2 | 

Priešdėlių rašybos įgūdžių formavimas
Kursinio darbo tema – priešdėlių rašybos įgūdžių formavimas. Taigi šiame darbe bus kalbama apie vieną iš reikšminių žodžio dalių - priešdėlį. Pasirinkta tema yra svarbi tuo, kad mokiniai dažnai klaidingai vartoja bei rašo priešdėlius. Įgūdžių formavimo teoriniai pagrindai. Priešdėlių rašybos ypatumai. Priešdėlių rašybos mokymo metodika. Priešdėlių rašybos pratimai. Priešdėlių vartojimo pratimai. Priešdėlių reikšmė. Kursinio darbo medžiaga buvo rinkta iš vadovėlių ir įvairių užduočių knygų, kurios skirtos rašybai bei skyrybai mokyti, mąstymui lavinti. Jose dažniausiai pateikiami tokie pratimai, kur reikia įrašyti priešdėlius. Mokykloje priešdėlių rašybos mokoma einant atskiras kalbos dalis.
Kalbotyros Kursinis darbas (18 pus.)


Putino eilėraščio "Tarp dviejų aušrų" interpretacija
Eilėraštis “Tarp dviejų aušrų” priskiriamas ankstyviajai poezijai, išreiškiančiai veržimąsi, atitrūkimą iš pilkos kasdienybės į romantinį gamtos ir svajonių pasaulį, neramios širdies skundą, vidinius dramatinius subjekto prieštaravimus. Eiliuotoje kūryboje vyrauja vidinių išgyvenimų analizavimas, apmąstymas. Eilėraščio pirmosios eilutės atveria paslaptingą, mistinį pasaulį, kuris sulyginamas su pasaka. Kūrinio vieta tiksliai neįvardinta: “tarp dviejų aušrų”
Kalbotyros Konspektas (4 pus.)


Sintaksės klaidos
Įžanga. Lietuvių kalba. Sintaksė. Linksnių vartojimas. Prielinksnių vartojimas. Išvados. Naudota literatūra.
Kalbotyros Referatas (20 pus.)


Viešosios kalbos ypatumai
Kas yra kalbos kultūra? Kas yra viešoji kalba? Rašyba ir skyryba. Žodynas. Linksniai ir prielinksniai. Žodžių formos. Literatūra. Sakant apskritai, kalbos kultūra yra pavyzdingas ar bent tinkamas kalbos vartojimas, kaip kad, tarkim, elgesio kultūra yra pavyzdingas ar bent tinkamas elgesys, kaip kūno kultūra yra gera treniruoto kūno veikla, o kitaip - mokslas, kaip kūną treniruoti, išlaikyti sveiką. Pastarąja reikšme pavartojamas ir terminas "kalbos kultūra", kai reiškia discipliną, aiškinančią, kokios yra kalbos klaidos, kaip jų išvengti ir siekti geros kalbos kultūros.
Kalbotyros Referatas (16 pus.)


Viešųjų kalbų rūšys ir jų rengimo metodika
Turinys. Įvadas. Viešojo kalbėjimo samprata. Kalbos planavimas. Kalbos intencija ir tikslas. Rengimosi planas. Medžiagos rinkimas. Kalbos įžanga ir pabaiga. Kalbos teksto kūrimas. Adresatas ir adresantas. Paskutinis kalbos planas. Informavimo kalbos. Įtikinimo kalbos. Proginės kalbos. Išvados. Literatūros sąrašas. Darbo tikslas. Žinoti viešųjų kalbų rūšis. Žinoti kalbų funkcijas, rengimo metodiką. Sugebėti tikslingai ir logiškai išdėstyti bei sukomponuoti kalbos tekstą. Kad pasiekčiau numatytus tikslus reikės gerai išnagrinėti, kokius įgūdžius ir kaip išsiugdyti. Tai padarysiu pateikdama iškalbos mokymo metodiką bei metodinius nurodymus.
Kalbotyros Referatas (11 pus.)


Puslapiai    1 |  2 |