Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  10 | 11 | 

Uolienos ir mineralai
Pagrindiniai uolienas sudarantieji mineralai, jų savybės. Mineralų panaudojimas. Dolomitas. Kvarcas. Dulsvasis kvarcas. Gipsas. Smėlis. Akmens druska. Deimantas. Klintis. Molis. Mineralinės rišamosios medžiagos. Ištrauka iš darbo. Mineralai yra natūraliai, geologinių procesų eigoje, susiformavusi cheminė medžiaga ar junginys, turintis vienodas savybes. Mineralus tiria mineralogija. Mineralai yra kieto pavidalo ir turi kristalinę struktūrą bei specifinę cheminę sudėtį. Dažniausiai sutinkami mineralai yra kvarcas ir feldšpatas. Iš viso suskaičiuojama virš 4000 mineralų.
Geografijos Konspektas (13 pus.)


Utenos rajonas
Ištrauka iš darbo. Utenos rajonas – kalvų ir ežerų kraštas, Aukštaičių aukštumos šiaurrytinė dalis. Visame rajone tarp kalvų esančiuose pažemėjimuose tyvuliuoja daugiau kaip 185 įvairaus dydžio ir formos ežerai ir ežerėliai. Į šiaurę nuo Utenos banguoja vienas didžiausių Lietuvos ežerų – Alaušas. Jis yra populiariausias ir mėgstamiausias rajono ežeras. Vaizdingos ežero pakrantės, dvi didelės salos, dideli ir smėlėti atabradai, skaidrus vanduo, daugybė žuvų vilioja ne tik žvejus, bet ir turistus bei poilsiautojus.
Geografijos Referatas (2 pus.)


Valstybių duomenys
Valstybės pavadinimas; Sostinės pavadinimas; Plotas; Gyventojų skaičius (tūkst.); Gyventojų tankumas žm; Urbanizacijos lygis procentais; Žemynas; Valdymo forma; Administracinės teritorinės santvarkos forma. 185 valstybių duomenys.
Geografijos Konspektas (5 pus.)


Vanduo
Įvadas. Vandens atradimas. Vandens agregatinės būsenos. Ypatingos vandens savybes - anomalijos. Paviršiaus įtemptis. Vanduo kaip tirpiklis. Vanduo kaip medžiagų apykaitoje dalyvaujantis junginys ir pernašai tinkama terpė. Tai įdomu. Tankio kitimas. Vandens rūšys. Mineralinis vanduo. Mineralizuotas vanduo. Šulinio vanduo. Vanduo iš čiaupo. Gydomieji vandenys. Jonizuotas/ šarminis vanduo. Jonizuotas vanduo profilaktikai. Šarminio vandens naudos. Šarmina organizmą. Mažesnis paviršiaus įtempimas. Sidabringas vanduo. Kuo skiriasi sidabringas ir filtruotas vanduo? "gyvas" vanduo. Gali išgydyti? patvirtinimai - legendose. Gintarinis vanduo. Auksingas vanduo. Aktyvuotas vanduo. Vanduo perduoda informaciją. Vanduo - protinga substancija. Moksleivių apklausa apie vandenį. Dėl savo unikalios stuktūros, vandens savybės yra gyvybiškai svarbios gamtai ir žmogui. Vanduo gali būti įvairus. Daugelis vandens rūšių pasižymi gydančiomis savybėmis, gebančiomis gydyti sunkias ligas, senėjimą, valyti organizmą bei stiprinti imuninę sistemą. Vanduo turi daug neištirtų, unikalių savybių: jis yra gyva subsatncija, galinti keistis.informacija su aplinkiniu pasauliu.
Geografijos Referatas (28 pus.)


Vengrija
Reljefas ir klimatas. Augalija ir gyvūnija. Žmonės. Kultūra. Ūkis. Transportas, susisiekimas, švietimas. Vengrijos faktų santrauka. Ištrauka iš darbo. Vengrijos plotas yra 93036 km2. Ji šiaurėje ribojasi su Čekija ir Slovakija, šiaurės rytuose - su Ukraina, rytuose - su Rumunija, pietuose - su Slovėnija, Kroatija ir Jugoslavija, vakaruose - su Austrija. Vengrija iš rytų į vakarus yra nutįsusi 528km, o iš šiaurės į pietus - 269km.
Geografijos Referatas (4 pus.)


Viesulai Lietuvoje
Ištrauka iš darbo. Viesulai- labai pavojingi gamtos reiškiniai. Jų kilmė dar nežinoma, ne visai aišku, ir kaip jie susiformuoja. Dažniausiai viesulai susidaro iš audros debesų. Kartais jie primena kyšantį iš debesies piltuvą, o kartais esti panašūs į rankovę arba milžinišką dramblio straublį. Tokiam straubliui dar nepasiekus žemės paviršiaus nuo jos pakyla dulkių, smėlio ar vandens stulpas. Iš šono atrodo, kad pati žemė tiesia debesiui savo ranką. Dažniausiai straublys esti pilkšvos spalvos, bet pasitaiko ir juodų kaip degutas. Kai abi pusės susijungia į milžinišką, siaubingu greičiu besisukantį stulpą, reginys pasidaro niūrus ir bauginantis, pritrenkiantis. Prieš tokį straublį neatsilaiko niekas- nei gyvuliai, nei žmonės, nei vanduo, nei žemė, nei technika.
Geografijos Referatas (7 pus.)


Vilkaviškis
Vilkaviškio rajonas yra Lietuvos Respublikos ir Marijampolės apskrities pietvakariuose, ribojasi su Rusijos Federacija ir Lenkijos Respublika. Plotas - 1259 km2, 50 tūkst. gyventojų. Rajone yra Vilkaviškio, Kybartų ir Virbalio miestai, 12 seniūnijų. Rajoną kerta svarbi automagistralė Vilnius-Marijampolė-Kaliningradas ir geležinkelio linija Kaliningradas-Vilkaviškis-Kaunas-Vilnius-Maskva... Įžymūs žmonės. Gamta. Piliakalniai.
Geografijos Referatas (6 pus.)


Žemės planetos kilmė ir raida
Žemės atsiradimas. Žemės pluta, arba litosfera. Atmosfera ir hidrosfera. Mėnulis. Manoma, kad Žemės amžius yra apie 4,5 mlrd. metų, tačiau nelabai aišku, kaip susidarė mūsų planeta ir visa Saulės sistema. Teorija, kaupiantis žinioms apie Saulės sistemą, nuolat kinta.
Geografijos Referatas (4 pus.)


Žemynų geografijos konspektas II egzaminui
Žemynų geografijos konspektas II egzaminui. Yra viskas ko reikia egzaminui: geologija, klimatas, dirvožemiai, augalija, gyvūnija, geografinių šalių rajonavimas ir t.t. Afrikos augalijos ir gyvūnijo ypatumai. Afrikos ežerai, jų pasiskirstymo dėsningumai ir genetiniai tipai. Afrikos gamtiniai ypatumai. Afrikos klimato juostos ir klimato tipai. Afrikos geografinis rajonavimas. Afrikos pagrindiniai klimato bruožai. Afrikos subtropines klimato juostos ir ju ypatybes. Šiaurės ir pietų afrikos subtropinių klimato juostų palyginimas. Afrikos tektoninė struktūra ir paviršiaus tipai. Afrikos tropinės ir subekvatorinės klimato juostos ir jų ypatumai.(geogr, zonos). Afrikos upių mityba ir režimo tipai. Afrikos vidaus vandenys, jų ištekliai ir pasiskirstymo dėsningumai. Amazonės upės geografinė charakteristika ir ūkinis panaudojimas. Amazonijos geografine charakteristika. Antarktidos geografiniai ypatumai. Antarktidos geologinė sandara. Ir poledyninis paviršius. Antarktidos klimato ypatumai. Australijos augalija ir gyvūnijos pagrindiniai bruožai. Australijos geografiniai ypatumai. Australijos klimato juostos ir klimato tipai. Australijos morfostruktūriniai ir morfoskluptūriniai ypatumai. Pagrindiniai australijos atmosferos cirkuliacijos tipai. Australijos upių mityba ir ūkinis panaudojimas. Australijos vidaus vandenys,jų ištekliai ir pasiskirstymo dėsningumai. Kongo geografinė charakteristika ir ūkinis panaudojimas. Madagaskaro geogr.charakteristika. Melanezijos geografinė charakteristikamelanezija. Mikronezijos geografinė charakteristika. Okeanijos gamtiniai ypatumai ir geografinis rajonavimas. Orinoko lygumų geografinė charakteristika. Patagonijos andų geografinė charakteristika. Pietų afrikos geografinė charakteristika. Pietų amerikos drėgnųjų ir sausųjų subtropikų natūrali bei kultūrinė augalija. Pietų amerikos ežerai, jų pasiskirstymo dėsningumai ir genetiniai tipai. Pietų amerikos gamtiniai ypatumai. Pietų amerikos geografinis rajonavimas. Pietų amerikos geografinių zonų išsidėstymo dėsningumai. Pietų amerikos gyvūnija. Pietų amerikos hilėja ir žmonių ūkinė veikla. Pietų ameikos klimato juostos ir klimato tipai. Pietų amerikos upių mityba ir režimo tipai. Pietų amerikos vidaus vandenys, jų ištekliai, pasiskirstymo dėsningumai. Polinezijos geografinė charakteristika. .
Geografijos Konspektas (33 pus.)


Žvyras
Įvadas. Žvyras. Žvyro inžinerinė geologinė kvalifikacija. Žvyro panaudojimas ir ištekliai. Literatūra. Žvyras - tai tipiška kvartero naudinga iškasena. Ji slūgso žemės paviršiuje, gerai ištirta, lengvai prieinama. Daugelio šalių ekonominė padėtis nemaža dalimi priklauso nuo jų gelmėse esančių naudingųjų iškasenų. Nors Lietuva negali ypatingai pasigirti žemės gelmių turtais, tačiau ir tokios žaliavos, kaip molis, smėlis, žvyras, klintis ar dolomitas, nekalbant jau apie požeminį vandenį, yra didelis valstybės turtas.
Geografijos Referatas (8 pus.)


Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |  10 | 11 |