Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 |  5 | 6 | 

Renesanso dailė
Ištrauka iš darbo. Džotas di Bondonė “kristaus apraudojimas”(1305)”tikėjimas”(1306), “joakimo sugrižimas pas piemenis”(1305), “judo pabučiavimas”(1305). Simonė Martinis “apreiškimas”(1333) Polis ir Žanas Limburgai (1410) Antonijus Pizanelas “beždžionė”(1430). F. Bruneleskis “Florencijos katedros kupolas”(1420-1436), “Pacių koplyčia”(1430).
Dailės Špera/ paruoštukė (1 pus.)


Renesanso plitimas ir ypatybės
RENESANSO PLITIMAS IR YPATYBĖS. Renesanso meno mecenatai ir kūrėjai. ARCHITEKTŪRA. Miestai. Gynybinės rezidencinės pilys. RŪMAI IR GYVENAMIEJI NAMAI. Miestiečių namai. Interjerai. VISUOMENINIAI PASTATAI. KULTO ARCHITEKTŪRA. VAIZDUOJAMOJI DAILĖ. SKULPTŪRA. TAPYBA. GRAFIKA. TAIKOMOJI DEKORATYVINĖ DAILĖ. METALO DIRBINIAI. MEDŽIO DIRBINIAI. DAILIOJI KERAMIKA. STIKLO DIRBINIAI. DAILIOJI TEKSTILĖ. DRABUŽIAI. KNYGŲ ĮRIŠIMAS. SANTRUMPA. Literatūra
Dailės Referatas (40 pus.)


Romėnų architektūra ir dailė
Įvadas. Jie — viską apskaičiuojantys inžinieriai. Architektūra. Šventyklos. Bazilikos. Amfiteatrai. Teatrai. Cirkas. Termos. Triumfo arkos. Akvedukai. Forumas. Dailė. Freska ir mozaika. Išvados. Dailė. Literatūra. Iliustracijos.
Dailės Referatas (14 pus.)


Rusijos menas
Realizmas. Rusų meno galerija. Nikolajus Konstantinovičius Rerichas. Isakas Levitanas. V. Perovas. Studentės atvykimas pas aklą tėvą. I. Tvorožnikovas. Senelė ir anūkė. Piešiniai. Literatūros sąrašas.
Dailės Referatas (8 pus.)


Semiotika jaunimo madoje
Įvadas. Roland Barthes "Systeme de la Mode". Semiotika ir mada. Jaunimo mada. Bendraamžių grupės. Gotų mada. Pankų mada. Hip - Hop mada. Išvada.
Dailės Referatas (7 pus.)


Senovės Graikijos architektūra
Įvadas. Šventyklos. Teatrai, amfiteatrai. Namai. Rūmai. Arkos ir inžinerija. Išvados. Literatūros sąrašas. Ištrauka iš darbo. Architektūra – projektavimo ir statybos menas, meninis pastato pobūdis, tačiau Antikinėje epochoje, kuomet mokslai buvo silpnai išsivystę, architektūra apėmė visas technikos ir meno sritis, o tik vėliau statybos meną. Arcitektūros raida glaudžiai susijusi su istorinėmis sąlygomis, statybinėmis medžiagomis ir statybos technika. Jos stiliuose atsispindi visuomenės pasaulėžiūra, idealogijos, kultūros savitumai. Senovės Graikiją sudarė nedideles vergvaldines demokratines valstybės – poliai. Tokia valstybės santvarka skatino mokslo, meno, literatūros ir žinoma architektūros raidą. Architektūros raida čia apima apie VIII – I a.pr.m.e. ir skirstoma į tris periodus: archainį, helenistinį, klasikinį.
Dailės Referatas (14 pus.)


Senovės laikų šukuosenos
Įvadas. Senovės egiptiečių šukuosenos. Moterų ir vyrų perukų įvairovė ir jų reikšmė. Senovės graikų ir romėnų šukuosenos. Grožio samprata. Šukuosenų atsiradimo prielaidos. Šukuosenų skirtumai ir panašumai. Viduramžių šukuosenos. Barokas ir rokokas - šukuosenų klestėjimo laikotarpis. Skirtingų gyventojų sluoksnių šukuosenos. Madingiausios šukuosenos ir jų puošyba. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai. Šiuo darbu stengiausi apžvelgti senovės laikų šukuosenų svarbą, ypatybes, jų kaitą, poveikį tolimesniems stiliams. Taip pat apibūdinti Baroko ir Rokoko stilių, kaip puošniausią ir įspūdingiausią visų laikų stilių.
Dailės Referatas (15 pus.)


Sienų tapyba architektūroje
Diplominio darbo temos parinkimas. Sienų tapyba architektūroje ir jos technika. Iš sieninės tapybos istorijos. Sieninė tapyba Lietuvoje. Sienos paruošimas. Statybinės medžiagos. Spalva. Diplominio darbo aprašymas, eskizai, nuotraukos. Naudota literatūra. Šiuolaikinį žmogų menas lydi visą gyvenimą – nuo gimimo iki pat mirties. Visa žmogaus aplinka, buitis ir būtis, kasdienybė ir laisvalaikis vienaip ar kitaip susijusi su menu. Meno kūriniai atspindi visuomenės kultūros lygį, asmenybės meno suvokimas nusako jos išprūsimą, išsilavinimą ir meninį skonį. Menas – plati sąvoka, apimanti daug kultūros sričių. Tai muzika, literatūra, dailė, architektūra, teatras ir kt. Jauno žmogaus visapusis lavinimas neįmanomas be meninio lavinimo. Kad suvoktume šiuolaikinį meną, turime susipažinti su meno istorija, skaityti knygas apie menininkus – žmones, kūrusius nuostabius paveikslus, skulptūras, architektūros paminklus, kurie mus supa, stabi ir žavi iki pat šių dienų.
Dailės Diplominis darbas (64 pus.)


Skrynios ir dekoratyvinės dėžutės
Aprašomos visokiausios skrynios ir dekoratyvinės dėžutės. Yra šeimos dėžučių pavyzdžių.
Dailės Referatas (1 pus.)


Spalvos. Spalvos interjere
Spalva. Sudėtinis spalvų maišymas. Pagrindinės spalvos. Antrinės spalvos. Spalvų teorijos raida. Baldai. Medžiaga. Plastiškumas. Spalvos ir jų deriniai. Interjero samprata. Spalva interjere. Spalvos. Pasaulio šalys. Spalvų derinimo principai. Naudota literatūra. SPALVA – daiktų savybė sukelti regos pojūtį, atitinkantį tų daiktų skleidžiamos, atspindimos arba praleidžiamos šviesos spektrinę sudėtį ir intensyvumą. Matome spalvotą pasaulį, nes į mūsų akis patenka nuo daiktų atsispindėjusi arba jų sukurta spalvota šviesa. Raudona rožė atrodo raudona, nes atspindi raudoną spalvą. Daiktas būna baltas, kai atspindi visų spalvų spindulius, ir juodas – kai juos visus sugeria.
Dailės Referatas (10 pus.)


Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 |  5 | 6 |