Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  8 | 9 | 10 | 

Paviršinių vandenų užterštumas, jos ryšys su Lietuvos ekologine situacija. Šios problemos priežastys ir sprendimo būdai
Paviršinių vandenų tarša: pagrindiniai įtakojantieji veiksniai. Paviršinių vandens telkinių būklės vertinimas. Biologiniai indikatoriai. Fitoplanktonas. Makrozoobentosas (dugno bestuburiai). Žuvys (ichtiofauna). Makrofitai (aukštesnieji vandens augalai). Monitoringas. Upių monitoringas. Ežerų ir tvenkinių monitoringas. Baltijos jūros monitoringas. Baltijos jūra - didžiulis rūpestis. Išvados. Literatūra.
Biologijos Referatas (13 pus.)


Pirmuonis Arcella
Turinys. Objekto aprašymas. Naudota literatūra. Priedai. Pirmuonys - tai heterotrofiniai ir autotrofiniai vienaląsčiai organizmai, turintys vieną ar keletą branduolių. Gyvena pavieniui ir kolonijomis. Kūno sandara labai įvairi. Jį sudaro viena ląstelė, kuri, vykdydama visas būtinas gyvybei palaikyti funkcijas, yra savarankiškas sudėtingas organizmas (Kazlauskas, ).
Biologijos Referatas (5 pus.)


Riebalai
Riebalai. Apie riebalų apykaitą. Riebalų rūšys. Riebalų funkcijos. Riebalų svarba. Riebalai yra svarbus energijos šaltinis. Jų energetinė vertė yra didžiausia palygimus su kitomis maisto medžiagomis. Su riebalais žmogus gauna polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurių organizmas pats negali pasigaminti, taip pat riebaluose tirpstančių vitaminų. Be to, riebalai gerina patiekalų skonines savybes.
Biologijos Referatas (12 pus.)


Riebalai arba lipidai
Ištrauka iš darbo. Lipidai įeina į visų žmogaus organizmo ląstelių ir jų dalių sudėtį ir jų būtinai reikia gauti su maistu. Žmogui riebalų reikia ne tik dėl to, kad jie geras energijos šaltinis. Su riebaliniais komponentais žmogus gauna esminių riebiųjų rūgščių, kurių organizmas nesugeba pasigaminti. Su riebalais gauname riebaluose tirpstančių vitaminų, fosfolipidų, sterinų. Riebalai yra būtinas kai kurių biologiškai veiklių medžiagų organizme šaltinis. Riebalai yra būtini centrinės nervų sistemos veiklai. Pagaliau be riebalų ir maistas neskanus. Tačiau per didelis riebalų kiekis maiste (daugiau negu 30% energetinės vertės) skatina aterosklerozę, onkologines ligas).
Biologijos Referatas (9 pus.)


Rūkymas
Įdomūs faktai. Rūkančio žmogaus plaučiai. Nerūkančio žmogaus plaučiai. Dažniausiai rūkymo sukeliamos ligos. Širdies ir kraujagyslių ligos. Vėžys. Lėtinė obstrukcinė plaučių liga. Kitokia rūkymo daroma žala organizmui.
Biologijos Namų darbas (4 pus.)


Rūpinimasis kvėpavimo organų sveikata
Rūpinimasis kvėpavimo organų sveikata. Plaučių ligos. Nuo plaučių uždegimo galima mirti. Emfizema sumažina plaučių tūrį. Plaučių vėžį sukelia rūkymas. Plaučių vėžio paplitimas, etiologija. Tabako sukeltos ligos pakerta vis daugiau moterų. Literatūra. Mikrobus dažnai vienas žmogus kitam perduoda per kvėpavimo takus. Vieno nusičiaudėjimo pursluose gali būti milijardai bakterijų ar virusų. Gleivinę saugo gleivės ir pastovus blakstienėlių virpėjimas, bet jei užkrato elementų skaičius yra didelis ir mūsų atsparumas sumažėjęs, gali pasireikšti kvėpavimo takų infekcijos – peršalimas ir gripas.
Biologijos Referatas (12 pus.)


Skunkai ir jų reprodukcijos ypatumai
Įžanga. Klasifikacija. Gyvenamoji aplinka. Mityba. Reprodukcija. Išvados. Naudota litaretūra. Skiriamasis skunkų bruožas - "kvapiosios" liaukos, kurios produkuoja sieros mišinį (metil- ir butiltriolius). Šį sekretą skunkas gali išpurkšti metrus. Tai labai aštraus kvapo gelsvas skystis, galintis sukelti alegiją, šoką, bronchų spazmus, taip pat pažeisti akis. Todėl namuose auginamiems skunkams dar būnant pas veisėją šalinamos liaukos.
Biologijos Referatas (7 pus.)


Spygliuočių sandara, dauginimasis, oro taršos poveikis spygliuočių ir lapuočių miškams
Ištrauka iš darbo. Žinomiausi plikasėklių augalų atstovai – spygliuočiai: eglė, pušis, maumedis. Pušys labai paplitusios, jos auga smėlynuose, kalkingame kalnų dirvožemyje, ant plikų uolų, įsišaknydamos jų plyšiuose. Pušies, augančios kietame dirvožemyje, pagrindinė šaknis labai tvirta ir giliai įsiskverbusi į žemę. Smėlingame dirvožemyje augančios pušies, be pagrindinės šaknies gerai išsivysto ir šoninės šaknys. Pušų, augančių pelkėtose dirvose, pagrindinė šaknis išsivysčiusi prastai. Palankiomis sąlygomis pušys išauga iki 30-40m aukščio ir gyvena iki 350-400m.
Biologijos Referatas (2 pus.)


Storalapių augalų Agavinių šeimos augalai
Įvadas. Agava. Agavos rūšys. Plačialapė kordilina (Cordyline fruticosa). Kordilinos rūšys. Dracenos(Dracaena). Istorija apie dracenas. Dracenų rūšys. Juka (Yucca). Dažniausiai auginamos rūšys.
Biologijos Referatas (6 pus.)


Sveika mityba
Įvadas. Mityba. Sveikos mitybos principai ir pagrindinės taisyklės. Mitybos piramidė. Pagrindinių maisto medžiagų reikšmė. Nepakeičiamos maisto medžiagos. Vegetarizmas. Išvados. Sveikam žmogaus organizmui reikalinga subalansuota mityba, apimanti įvairų maistą ir skysčius. Pagrindinės maisto medžiagos yra baltymai, angliavandeniai bei riebalai, kurie, norint užtikrinti gerą sveikatą, turi būti vartojami tam tikromis proporcijomis.
Biologijos Referatas (13 pus.)


Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |  8 | 9 | 10 |