Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 |  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 

Gyvybės atsiradimas (3)
Gyvybės pagrindai. Kokia buvo gyvybės pradžia? Dviejų požiūrių apibendrinimas. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Ištrauka iš darbo. Paprasčiausią gyvą organizmą sudaro vienintelis struktūrinis vienetas - ląstelė. Sudėtingesnius organizmus - gyvūnus ir augalus - sudaro šimtai, net milijonai ląstelių; visi organizmai turi daug bendrų požymių, bet svarbiausias jų yra dauginimasis. Kiti požymiai yra judėjimas, reagavimas į aplinką, gebėjimas panaudoti sau aplinkos energijos šaltinius; tai priklauso nuo tam tikrų ląstelės molekulių - fermentų veiklos.
Biologijos Referatas (6 pus.)


Gyvybinių procesų reguliavimas ir koordinavimas
Nervinis ir humoralinis reguliavimas gyvūnų ir žmogaus organizme. Žmogaus ir gyvūnų elgsena. Jos prigimtis. Elgsenos socialinė raida. Elgesio svarba žmogaus gyvenime. Narkotinių medžiagų bei alkoholio įtaka žmogaus gyvenime. Priežastys, kodėl vartojami narkotikai. Narkotinių medžiagų vartojimo pasekmės nervų sistemos veiklai. Narkotinių medžiagų vartojimo pasekmės vidinių ir išorinių organų veiklai. Narkotinių medžiagų vartojimo socialinės priežastys. Kaip įveikti save? Kai vartoji narkotines medžiagas. Kaip atsispirti pagundai vartoti narkotines medžiagas. Sudaryti programą arba projektą, kuris būtų efektyvi priemonė mokykloje prieš narkotines medžiagas. Išvados. Tikslai. Suvokti aplinkos ir žmogaus gyvybinių procesų ryšį. Atrasti žalingų įpročių padarinius žmogaus sveikatai. Siekti gyventi sveikai.
Biologijos Referatas (9 pus.)


Gyvųjų organizmų cheminė sudėtis
Baltymai. Angliavandeniai. Lipidai. Nukleino rūgštis. Deoksiribonukleorūgštis (dnr). Baltymai yra statybinė medžiaga, naudojama augant ar suirusiems audiniams atkurti. Jie dalyvauja daugelyje gyvybinių procesų. Daug hormonų yra baltyminės medžiagos. Baltymų turi fermentai, kurie skatina žmogaus organizmo reakcijas. Iš baltymų gaminamos apsauginės medžagos- antikūniai, kurie kovoja su infekcija. Baltymas hemoglobinas perneša deguonį. Trūkstant maiste baltymų, sutrinka tam tikros organizmo funkcijos. Baltymai gali būti naudojami ir energijai gauti.
Biologijos Pristatymas (7 pus.)


Gyvųjų organizmų evoliucija
SUDĖTINGA GRANDINĖ. EVOLIUCIJOS ĮRODYMAI. Iškasenos. Gemalų panašumas. Skeletų panašumas. Rudimentiniai organai. Gyvūnų prijaukinimas ir augalų sukultūrinimas. EVOLIUCIJOS EIGA. APIBENDRINIMAS. Žemės plutos formavimosi ir lydymosi idėja, su kuria susijęs kontinentinių plokščių judėjimas, pranoksta mūsų vaizduotę ir didumu, ir mase judančių luitų, taip pat didžiule energija, kuri priverčia judėti visą šią sistemą. Vis dėlto ne mažiau stebina mus ir gyvųjų organizmų evoliucija, vykstanti per visą Žemės istoriją;ji apima daugybę organizmų ir sudėtingiausius biocheminius procesus, kurių visuma formuoja Gyvybę. Per visą Žemės istoriją kai kurie mirusieji gyvūnai ir augalai buvo užkloti nuogulų, o jų forma ir sandara “užsikonservavo”; tai matyti iš iškastinių liekanų, aptinkamų uolienų kloduose. Šiais laikais daug tokių iškasenų buvo rasta ir po vieną surinkta. Tvarkingai sudėlioti jie sudarytų nuoseklias eiles. Kai kuri dabartinių organizmų kartų pakaita yra tiesioginis iškastinių liekanų kitimų grandinės tęsinys.
Biologijos Referatas (5 pus.)


Gyvūnų rūšys ir jų tipai
Bestuburiai. Vienaląsčiai gyvūnai. Daugialąsčiai. Sraigės. Dvigeldžiai. Galvakojai. Nariuotakojai. Vėžiagyviai. Voragyviai. Vabzdžiai. Stuburiniai. Žuvys. Chordiniai. Varliagyviai. Ropliai. Paukščiai. Žinduoliai. Įdomybės. Ištrauka iš darbo. Visi gyvieji pasaulio organizmai skirstomi į 2 karalystes. Augalai ir gyvūnai skiriasi tuo, kad augalai geba patys pasigaminti maisto, o gyvūnai turi jo surasti. Gyvūnai - tai organizmai, kurie gimsta, užauga ir miršta. Jie klajoja, maitinasi, dauginasi ir suvokia pasaulį įvairiais būdais: rega, klausa, lytėjimu, uosle ir skoniu.
Biologijos Referatas (8 pus.)


Jungiamieji audiniai, kremzlinis, kaulinis, skaidulinis ir kraujas
Jungiamojo audinio klasifikacija. Kokie yra gemalo jungiamieji audimai? Kaip sudarytas drebutinis audinys? Iš ko sudaryta tarpląstelinė medžiaga? Specialaus jungiamojo audinio klasifikacija. Baltojo ir rudojo riebalinio jungiamojo audinio struktūra ir lokalizacija. Pigmentinio jungiamojo audinib srrįktura ir lokalizacija. Skaidulinio jungiamojo audinio klasifikacijaKokių ląstelių jungiamajame audinyje yra daugiausia?Gausiausios jungiamojo audinio ląstelės — fibroblastocitai. Puraus kolageninio audinio tarpląstelinė medžiaga. Netaisyklingojo glaudaus kolageninio jungiamojo audinio struktūra, lokalizacija. Taisyklingojo glaudaus kolageninio jungiamojo audinio struktūra ir lokalizacija. Kaip vadinami jungiamojo audinio dangalai, dengiantys I, H eilės sausgyslių pluoštus bei pačią sausgyslę? Elastinio jungiamojo audinio struktūra ir lokalizacija. Griaučių jungiamojo audinio klasifikacija, lokalizacija. Bendra kremzlinio audinio charakteristika. Kokiu būdu vyksta kremzlinio audinio mityba? Antkremzlio sandara. Kas yra "izogeninė grupė"? Hialininės kremzlės sandara, lokalizacija. Elastinės kremzlės sandara, lokalizacija. Skaidulinės kremzlės sandara, lokalizacija. Kokios ląstelės yra kauliniame audinyje? Kas sudaro kaulinio audinio tarpląstelinę medžiaea? Kaip skirstomas kauliais audinys pagal struktūrą, lokalizaciją ir kilmę? Tinklinio skaidulinio kaulinio audinio sandara, lokalizacija. piokštelinis kaulinis audinys. Jo sandara, lokalizacija. Kur kauliniame audinyje dėstosi osteocitai? Antkaulio sandara. Kokia kremzlė dengia kaulo sąnarinius paviršius? Kaip vadinamas vidinis antkaulis? Kaip sudaryta tankioji medžiaga? Kas yra osteonas? Kaip jie atskirti vienas nuo kito? Akytosios kaulinės medžiagos sandara. Membraninė osteogenezė (osteogenesis membranacea). Kaip suprantate "apozicini augimo" būdą? Kremzlinė osteogenezė. Kas yra augimo plokštelė? Kodėl vieni naujagimiai tik ką gimę gali vaikščioti, o kiti ne? Kas yra kraujas? Nuo ko priklauso kraujo kiekis organizme? Kraujo plazmos sudėtis. Kraujo ląstelių klasifikacija. Žinduolio eritrocito sandara, funkcijos. Kur formuojasi eritrocitai ir kur randami atgyvenę raudonieji kūneliai? Kuo skiriasi žinduolio ir paukščio eritrocitai? Kodėl intraveniniai tirpalai turi būti izotoniniai? Kas yra hemoglobinas? Limfocito sandara, funkcija. Monocito sandara. Kada vartojamas terminas "krauo plokštelės" ir kada "trombocitas"? Jų sandara. Koks fermentas dalyvauja kraujo krešėjime? Kas yra limfa? Postnatalinė (po atvedimo) hemocitopoezė.
Biologijos Konspektas (9 pus.)


Juodasis gandras
Ištrauka iš darbo. Retas galėtų pasigirti matęs šį paslaptingą didelių girių paunksmių gyventoją. Juodasis gandras - tai tiksli savo baltojo brolio kopija. Ūgiu pastarajam beveik nenusileidžia, sveria apie 3 kg. Paukščio plunksnos - daugiausia juosvos spalvos, tik krūtinė ir pilvas balti. Snapas ir plika oda apie akis ryškiai raudonos vyšnių spalvos. Juodos plunksnos žvilga žaliu, raudonu, auksiniu atspalviu. Įpratusiems dažnai matyti beveik naminiu tapusį baltąjį gandrą, juodasis atrodo keistai ir paslaptingai. Pirmą kartą pamačius, sunku patikėti, kad Lietuvoje iš viso gali būti tokių paukščių.
Biologijos Referatas (3 pus.)


Karvės gimdos užsisukimas
Etiologija. Klinikiniai požymiai. Diagnozavimas. Patogenezė. Gydymas. Prognozė. Profilaktika. Gimdos užsisukimas (Torsio uteri) – tai gimdos ar jos rago su vaisiumi apsisukimas apie savo išilginę ašį 90° 180°, 360° ir daugiau prieš atsivedimą, atsivedimo metu ir labai retai – ankstesnėse nėštumo stadijose . Gimdos užsisukimas karvėms yra labiau tikėtinas vėlesniais nėštumo mėnesiais, negu pirmus šešis mėnesius.
Biologijos Referatas (10 pus.)


Kerpė
Lietuvos raudonosios knygos kerpės. Kerpių sandara. Kerpių pavyzdžiai. Kerpių dauginimasis. Kerpių reikšmė gamtai. Kerpių reikšmė žmogui. Literatūros šaltiniai.
Biologijos Referatas (6 pus.)


Kiaulių reprodukcinio ciklo ypatumai ir būdingi sutrikimai
Kiaulių bandos reprodukcija. Kiaulių bandos reprodukcijos organizavimas. Paršavedžių reprodukcinių funkcijų fiziologija. Kiauliu lytinį ciklą veikiantys faktoriai ir jų įtaka sveikatingumui. Literatūros sąrašas. Reprodukcija arba veisimasis yra biologinis procesas, užtikrinantis gyvūnų rūšies tęstinumą, tėvų ir protėvių atkartojimą. Reprodukcija yra svarbi kiaulienos gamybos dalis, sutrikus reprodukcijai, nukenčia arba žlunga kiaulienos gamybos tolygumas. Kiaulės priklauso žinduolių būriui, o žinduolių dauginimasis yra sudėtingas procesas. Veistis gali tik lytiškai subrendę gyvuliai, kuomet pilnai išsivysto lytiniai organai.
Biologijos Referatas (10 pus.)


Puslapiai    1 | 2 | 3 | 4 |  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |