Referatai MOKSLO DARBAI KURSINIAI KONSPEKTAI PARUOŠTUKĖS

      PRADŽIA   DARBŲ TIPAI   TAISYKLĖS    PAGALBA    KONTAKTAI

Referatai.eu

Puslapiai    1 |  2 | 3 | 4 | 

Marsas
Marsas – išorinė planeta, esanti arčiausiai Žemės, ketvirta pagal nuotolį nuo Saulės. Jai skiriama itin daug dėmesio. Šio amžiaus pradžioje daugelis astronomų buvo įsitikinę, kad Marse yra išsivysčiusi civilizacija. Dabar šis mitas yra sugriautas. Jau nebetikima, kad egzistuoja net ir primityvi organinė medžiaga.
Astronomijos Referatas (5 pus.)


Marsas ir jo palydovai. Tikrovė ir mitai.
Faktai apie Marsą. Marsas. Marso atmosfera. Branduolys. Dariniai senuosiuose Marso žemėlapiuose. Marso paviršius. Senos ir naujos teorijos. Gyvybė Marse. Marso palydovai. Fobas (palydovas). Atradimas. Orbitos charakteristikos. Fizinės charakteristikos. Deimas (palydovas). Atradimas. Charakteristikos. Naudota literatūra.
Astronomijos Referatas (4 pus.)


Mažieji Saulės sistemos kūnai. Asteroidai. Kometos. Meteorai. Meteoritai.
Mažieji Saulės sistemos kūnai. Asteroidai. Kometos. Meteorai. Meteoritai.
Astronomijos Pristatymas (42 pus.)


Merkurijus
Tai pirmoji Saulės sistemos planeta. Merkurijus yra triskart arčiau Saulės nei Žemė, jo skersmuo - trečdalis Žemės skersmens, o masė - tik 5% Žemės masės. Tai viena iš penkių Saulės sistemos planetų, turinčių kietą paviršių. Merkurijus yra viena iš karščiausių ir kartu šalčiausių Saulės sistemos planetų. Jo paviršiaus temperatūra dieną ir naktį gali skirtis net 600ºC. Ši planeta turi labai retą atmosferą. Merkurijus yra mažiausia planeta Saulės sistemoje, mažesnė net už Jupiterio palydovą Ganimedą ir Saturno palydovą Titaną.
Astronomijos Pristatymas (12 pus.)


Neakivaizdinė kelionė zodiako ženklais. Horoskopai
Tikslai. Išsiaiškinti kas yra astrologija, horoskopas ir zodiakas. Kam naudojami horoskopai. Kokios yra horoskopų rūšys. Sužinoti daugiau apie atskirus zodiako ženklus. Kam panaudojami horoskopai? Charakteriui nusakyti ir pagrindinėms veiklos sritims nustatyti. Kieno nors tinkamumui ištirti. Medicininei diagnozei nustatyti ir terapijai pasiūlyti. Pasaulio politikos prognozėms. Finansų biržų, spekuliacijų, sėkmės loterijoje prognozėms. Orų prognozėms. Panaudojimui kriminalistikoje.
Astronomijos Pristatymas (31 pus.)


Neptūnas
Ištrauka iš darbo. Saulės sistemos išorinė planeta, aštunta pagal nuotolį nuo Saulės. Aplink Saulę skrieja elipsine orbita 5.4 km/s vid. greičiu (lent.). Plika akimi nematomas, nes ir opozicijoje jo spindesys siekia tik 7.6 ryškio. Per teleskopus opozicijos metu Neptūno skritulys matomas 2.5" kampu. Neptūno atmosfera susideda iš mol. vandenilio, helio, metano, amoniako. Paviršių pastoviai dengia debesys. Atmosferos geometrinis albedas 50%. Neptūno efektinė t-ra 38 K. Paviršių greičiausiai dengia plonas amoniako ir metano vandenynas. Po juo yra ~3500 km storio vandens, amoniako ir metano ledų sluoksnis, o centre ~20500 km spindulio tų pat ledų ir silikatų branduolys.
Astronomijos Referatas (3 pus.)


Paukščių takas
Ištrauka iš darbo. Danguje nusidriekusią balzganą juostą, ypač gerai matomą tamsiomis nemėnesėtomis naktimis, žino turdūt kiekvienas. Ją, žinoma, pastebėjo dar mūsų tolimi protėviai, kuriems dangus ir jo reiškiniai atrodė nesuprantami ir paslaptingi. Tačiau žmogui būdingas siekimas ieškoti bet kokio reiškinio priežasčių, stengtis viską paaiškinti. Taip atsirado pasakos ir mitai, kuriuose puikiai atsispindi mūsų bočių pažiūros į pasaulį, jo atsiradimą ir būtį. Nors mitologija pasakoja apie dievus ir deives, turinčius viršgamtinę galią, tačiau neretai mituose atsispindi ir materialistinės pažiūros. Pavyzdžiui, Paukščių tako pavadinimas, be abejonės, atsirado todėl, kad rudens ir pavasario vakarais ši balzgana juosta juosia visą dangų iš šiaurės rytų pietvakarių link, t.y. maždaug sutampa su paukščių išskridimo ir parskridimo kryptimi. Ypač ji krinta į akis rudenį, - tuomet matoma pati ryškiausia ir plačiaysia Paukščių Tako dalis.
Astronomijos Referatas (3 pus.)


Paukščių takas ir kitos galaktikos
Paukščių takas ir kitos galaktikos. Paukščių tako tyrinėtojai. Galaktika – tai paukščių taką sudarančių žvaigždžių erdvinė sistema dangaus sferoje. Galaktiką sudaro apie 250 milijardų žvaigždžių. Galaktikų spiečiai, galaktikų grupės. Galaktiniai metai. Galaktikų dydis. Galaktikų tipai. Galaktikėlės. Vietinė galaktikų grupė. Galaktikų spiečiai. Galaktikų superspiečiai. Juodoji bedugnė. Hablio klasifikacija. Literatūros šaltiniai. Danguje nusidriekusią balzganą juostą, ypač gerai matomą tamsiomis nemėnesėtomis naktimis, žino turbūt kiekvienas. Tai Paukščių Takas. Įvairiais metų laikais jo padėtis dangaus skliaute kinta, pavyzdžiui, žiemos danguje jis driekiasi per Kasiopėją, Persėją, Vežėją, tarp Dvynių ir Oriono Vienaragio ir Laivagalio link. Paukščių tako vardas, matyt, kilęs iš to, kad rudens ir pavasario vakarais ji driekiasi nuo šiaurės rytų link pietvakarių, t. y. maždaug rodo paukščių išskridimo arba parskridimo kryptį .
Astronomijos Referatas (44 pus.)


Planetų duomenys
Saulės sistema, saulė, merkurijus, venera, žemė, marsas, jupiteris, saturnas, uranas, neptūnas, asteroidai, kometoidai, kometos, zodiako šviesa. 2 lenetės, apibūdinančios planetas.
Astronomijos Špera/ paruoštukė (2 pus.)


Radijo galaktikos ir kvazarai
Kai kurios galaktikos skleidžia ne tik šviesą, bet ir radijo bangas. Jos vadinamos radijo galaktikomis. Ilgąsias radijo bangas skleidžia visos galaktikos, nes jose yra supernovų liekanų ir kitokių pavienių radijo šaltinių, tačiau radijo galaktikos šių bangų diapazone skleidžia kur kas daugiau energijos. Patys galingiausi diskretūs (atskiri) radijo bangų šaltiniai, kuriuose vyrauja sinchrotroninis mechanizmas, yra vadinamosios aktyviosios galaktikos. Jų yra trys rūšis: Seiferto galaktikos, radijo galaktikos ir kvazarai...
Astronomijos Referatas (10 pus.)


Puslapiai    1 |  2 | 3 | 4 |